Мистика

АЛЕТЕЯ ЗА ВИТЛЕЕМСКАТА ЗВЕЗДА

АЛЕТЕЯ ЗА ВИТЛЕЕМСКАТА ЗВЕЗДА

Дисекция на вероятностите

Днес, когато технологиите са свръхнапреднали до точката, в която астрономите могат научно да анализират събитията случили се в древни времена в Космоса. Почти всички корифеи на астрономията да идентифицирали, какво се е случило във времето, когато историците поставят раждането на Исус 5 години пр.н.е. В повечето религиозни догми е залегнала и утвърдена основната идея, че Светото Рождество се е случило между 24 и 25 декември. Дали? Точно през този период Слънцето поема свето пътешествие от 23 до 25 декември включително към съзвездието „Кръст“ и се установява там, възвестявайки астрономическата зима.

И така следна дисекция на вероятностите:

Витлеемската звезда като метеор?: Ярките метеори могат да бъдат задраскани от списъка доста бързо поради тяхната много кратка продължителност. Дори едно наистина ярко огнено кълбо продължава по-малко от 10 секунди. Това не е достатъчно дълго, за да доведе някого – влъхвите, до никъде.

Витлеемската звезда като комета?: Оказва се, че астролозите са обърнали малко внимание на кометите, тъй като те се появяват на случаен принцип и не показват модел. Ако кометите са били приемани като поличби, това е било за зло.

Витлеемската звезда като свръхнова звезда?: Ярката експлозия на свръхнова („нова звезда“) би била достатъчно ярка, за да може всички да я видят. И цар Ирод нямаше да има нужда да пита влъхвите кога ще се появи.

Планетите: По онези древни времена според астрономите Макйъл Морис и Дейвид Сорс, Юпитер и Сатурн са имали три съвпадения в едно и също съзвездие Риби. Въпреки това, Юпитер е по-близо до Слънцето, отколкото Сатурн, така че изглежда също така се движи по-бързо в нашето нощно небе.

Така че, ако Юпитер и Сатурн са имали три близки съвпадения за сравнително кратък период от време, лесно е да си представим, че древните астрономи, астролозите  и влъхвите- биха забелязали. И те също вероятно биха приписали някакво значение на събитието. Нещо повече, и двете планети по онези времена  са били с обратно движение-ретроградни, при всичко това и лунно затъмнение… Сиреч остава версията тригона  – Юпитер, Сатурн и Венера през април – Танцът на планетите. Рождеството на Исус всъщност се е състояло през април месец, между 4 и 17 дата.

Теми #витлеемската звезда #комета #метеор #рождество #тригон